Dve percentá

dedovacik – kópia.jpgŠKOLSKÝ ROK 2018- 2019

Milý ocko, mamička a priatelia materskej školy!

budeme radi, ak aj v tomto školskom roku podporíte naše rodičovské združenie s názvom

SRRZ-RZ  pri materskej škole darovaním 2% (3%) z Vašej dane. Získané prostriedky použijeme

na doplnenie pomôcok na pohybové aktivity pri pobyte vonku. Tlačivá sú pripravené v šatniach detí.

Za podporu Vám za všetkých srdečne ďakujeme.

Janka Kurusová
zástupkyňa riaditeľky - EP Dedovec

Ako poukázať dve percentá

Ak ste zamestnanec:
  Do 15.02.2019 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% (3%) z Vašej zaplatenej dane - to je max. suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 EUR. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% (3%), ktoré nájdete na našej stránke v časti Dokumenty. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.4.2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo k nám do MŠ. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.

Ak si podávate daňové priznanie sami:
    Vypočítajte si Vaše 2% (3%) z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,32 EUR pre prijímateľa. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% (3%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ: SRRZ-RZ pri materskej škole
sídlo: Dedovec 1747/266, 017 01 Považská Bystrica
IČO: 173196170528
právna forma: občianske združenie

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2018) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia.

Ak ste právnická osoba:
Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 8,30 EUR na jedného prijímateľa. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Prijímateľ:SRRZ-RZ pri materskej škole
sídlo: Dedovec 1747/266, 017 01 Považská Bystrica
IČO: 173196170528
právna forma: občianske združenie

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov. Daňový úrad peniaze neskôr prevedie na účet združenia (rsp. max. ďalších dvoch subjektov