Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Materská škola, Dukelská 977, Považská Bystrica

Akcie


 

 

 

 

 

 

 

dedovacik – kópia.jpgŠKOLSKÝ ROK 2018/2019


VYSTÚPENIE DETÍ V PROGRAME PETRO-PAVLOVSKÝCH SLÁVNOSTI.

Koniec júna 2019 patrí na sídlisku Lány krásnej akcií, ktorú organizuje výbor mestskej časti. Predškoláci vystúpili v programe s tančekom: Ženilo sa motovidlo, a hip-hop tancom :Tanečník. Bolo to prvé verejné vystúpenie a prítomným sa veľmi páčilo. Po malom občerstvení si deti s rodičmi pozreli pripravené stánky a niektorí zostali sledovať pripravený program.


ROZLÚĆKA S MATERSKOU ŠKOLOU.

Posledná spoločná akcia detí a ich rodičov býva na konci školského roka, kedy všetci tušíme, že sa blíži čas prázdnin a s predškolákov sa stávajú školáci.Program, ktorý si deti s pani učiteľkami pripravili rodičov zaujal a na očiach rodičov bolo vidieť i slzičku dojatia, keď z úst detí zneli slová :" Dovidenia škôlka milá, už sa tá chvíľa skončila ...."Deti dostali krásnu knihu, diplom a odznak: Hurá, škola volá!. Na záver okrem občerstvenia , ktoré pripravili rodičia detí, ukázali sme im záverečné tablo a vystavili ho v šatni.Zážitkov z tohto krásneho stretnutia rodičov a detí bolo mnoho, ďakujeme Vám.


OLYMPIÁDA DETÍ MATERSKÝCH ŠKOL.

4. júna 2019 sa deti aj z našej materskej školy zúčastnili tradičnej športovej súťaže v športovom areáli ZŠ ul. Školská.. Osem športovcov reprezentovalo našu MŠ v krásnych tyrkysových tričkách s logom Dedováčika vo všetkých disciplínach. Získali sme 26 bodov, čo bolo prvé miesto v celkovom hodnotení a v súťažiach jednotlivcov 2x prvé miesto, 3x druhé miesto a 1x tretie miesto.Deti mali obrovskú radosť a tak putovný pohár a lopta s podpismi pov. - bystrických hádzanárov zdobí našu chodbu.


AKTIVITY S KATKOU Z CVČ.

Harmonogram aktivít s Katkou Ligasovou z CVČ sa nám pomaly napĺňa a tak sme spolu absolvovali Deň vody, Deň mokradí, Deň stromov, Deň korytnačiek a Deň kvetov.Informácie boli deťom podané formou, akou si všetko zapamatajú a vždy si vyrobili na pamiatku malý darček, ako inak z recyklovaného materiálu.


GYMFIT V TELOCVIČNI.

Zacvičiť si v telocvični, zmerať si sily s kamarátmi, to je cieľ tejto akcie. Všetky deti ukázali, že z cvičenia majú radosť a že si denne zacvičíme v našej školičke. Pre potešenie a na pamiatku si odniesli pamätné listy.


CHEMICKÉ POKUSY PRE DETI NA ZŠ NEMOCNIČNÁ.

Na pozvanie p. učiteľky Ďurajkovej sme prišli do chemickej učebne, kde si deti s podporou a pomocou starších žiakov skúsili pokusy, ktoré môžu ukázať aj doma  rodičom. Ako rýchlo sa topí cukor v rôzne teplej vode, ako potravinárska farba prechádza do priestoru, aký zvuk počujeme, keď špagát je rôzne dlhý, čo spôsobí teplý vzduch s papierom a mnohé iné zaujímavé javy.Čas veľmi rýchlo plynul a zostali len mnohé spomienky a zážitky.


JANKO POLIENKO V MATERSKEJ ŠKOLE.

Tradične pútavé divadielko plné zážitkov , krásne kulisy, motivačný dej a zapojenie detí  do spevu, to je vždy, ked príde profi bábkoherec medzi deti.Známu rozprávku si deti pozreli z iného pohľadu a veru , keď bol Janíčko v ohrození museli mu aj prsty držať, aby všetko dobre dopadlo.


DEŇ MOKRADÍ.

V rámci enviromentálnej výchovy sa deti dozvedeli, aký pestrý je život v močarinách a mokradiach. Na záver sa pozreli do "červenej"knihy , koľko drobných zvieratiek je v ohrození, či dokonca im hrozí vyhynutie.


PROJEKT BEZPEČNÉ DIEŤA V CVČ.

V spolupráci s CVČ pomaly ukončujeme tento projekt. Stretnutia sú pre deti prínosom, naučia sa tolerancii k iným ľuďom, obozretnosti pri stretnutiach s cudzími, naučia sa ovládať svoju zlosť, byť trpezlivý a aj to kedy, kde a ako treba poprosiť o pomoc.


 

MOKRÉ VYSVEDČENIE Z PLAVÁRNE.

16 predškolákov sa týždeň od 14.1.20190- 18.1.2019 učilo základom správneho plávania na plavárni MŠK. Spoločne prekonali strach z vody, ponárali sa s úsmevom, zdolali malé prekážky a v plaveckom bazéne ukázali svoje zručnosti. Mokré vysvedčenie si tak právom zaslúžili.Drobné nedostatky si ešte môžu docvičiť v bazéne materskej školy.


HRAVÉ TRIEDENIE V CVČ.

 

Predškoláci sa stretli v CVČ na pripravenej akcii, spolu s lektorkou Katkou spoznali ako dať odpadovému materiálu druhý život. A tak triedili, rozprávali a učili sa, čo môže byť vyrobené z plastu, zo skla, papiera a pochopili, že nerastné bohatsvo Zeme sa časom môže spotrebovať a bude treba hľadať alternatívne zdroje. Spoločne vyrobili z odpadového papiera- ruličky z toaletného papiera- žabku, ktorou môžu obdariť kamaráta, alebo si zahrať spoločne divadielko.

 


ZBER ELEKTROODPADU.

Tento polrok sa nám podarilo vyzbierať 50 kg starých batérií a 10 kusov malých domácich elektrospotrebičov a naplniť celú nádobu elektroodpadom.. Za získané body objednáme z katalógu pomôcky na tvorenie a hry pre deti.

 


MIKULÁŠ MEDZI NAMI.

Každý rok sa tešia deti na toto stretnutie a tí smelí čakajú aj čerta. Ten však tento rok neprišiel, pretože deti poslúchali a pripravili si pre neho krásne básne,tanček,piesne. Diskotéka mala pravú vianočnú atmosféru. Spoločne sme  rozsvietili stromček a odfotili sa na pamiatku. Darčeky už čakali v triede na deti.

 


AKO NÁS PRVÁCI PREKVAPILI.

Po návšteve školy, dostali prváci od nás pozvanie do našej škôlky, hoci návšteva vyšla až na druhý raz, všetci sme sa veľmi tašili, pripravili sme pre nich darčeky, aby ich aj využili a to boli záložky do knihy. Školákom sa najviac páčili hry a tvorenie s legom, ale vypočuli si aj dobré rady od p. učiteľky o dentálnej hygiene a správnom čistení zubov. Po spoločnej rozprávke a veselej piesni sme sa rozlúčili.


POZDRAVY PRE SENIOROV.

Tento rok prvýkrát sme sa prihlásili do vyrábania pozdravov pre seniorov v rôznych sociálnych zariadeniach. Deti sa veľmi snažili, veď pozdrav mal byť vyrobený vlastnoručne a hlavne mal potešiť. Poslali sme 15 pozdravov a snáď urobili tak radosť tým, ktorí na to čakali.


ŠPORTOVÉ HRY PRE PREDŠKOLÁKOV V ŠPORTOVEJ HALE .

Krásne predpoludnie plné súťaží bolo pripravené pre deti v športovej hale MŠK. Deti súťažili a veľkí kamaráti športovci povzbudzovali, dávali pečiatky, ktoré boli vstupenkou k Mikulášovi a sladkému balíčku. Na záver nechýbalo fotenie a rozlúčka s Mikulášom.

 


PREDVIANOČNÁ DIELNIČKA V CVČ.

S lektorkou Katkou z CVČ sme si pripravili pekné dopoludnie a z recyklovaného materiálu si deti vyrobili vianočný stromček. Všetky stromčeky vyzdobili šatňu detí a neskôr si ich deti vzali domov. Zároveň sa dozvedeli, že mnohým veciam, ako je papier, servítky, šnúrky môžeme dať ešte jednu možnosť a využiť ich napríklad na výrobu darčeka pre svojich blízkych.

 


NÁVŠTEVA V 1.C TRIEDE.

Predškoláci návštívili svojích kamarátov v 1. triede, s. p. učiteľkou písali písmena a podpísali sa na tabuľu, sedeli na veľkých stoličkách a mohli si zalistovať v šlabikári.Odvážne deti pomohli vyriešiť aj matematické úlohy a rozhodovali o správnosti svojich tvrdení.

 


KAMENNÝ POKLAD.

Stretnutie s Katkou z CVČ bolo veľmi zaujímavé, deti sa naučili o neživej prírode, vzniku jaskýň, kolobehu vody v prírode, o jej sile a význame.


OPIČKA JUSTÍNKA.

Počas dvoch mesiacov nás čakáju v škôlke stretnutia s opičkou Justínkou, ktorá naučí a pripraví deti na prosociálne správanie v kolektíve, telerancie voči kamarátom a bezproblémovy pobyt v kolektíve. Tieto stretnutia sú veľkým prínosom pre deti, ktoré žijú akoby viac konzumný život bez prejavu emócií ku kamarátom.


BEZPEČNÉ DIEŤA.

Projekt CVČ pre deti predškolského veku bolo venované a zamerané na spoznávanie seba, rodiny, významu spoločenstva v ktorom žije dieťa. Deti mali možnosť lepšie pochopiť význam ochrany zo strany rodičov, vzniku kamarátstva, význam zdravého stravovania a bezpečného správania sa v kolektíve, čakajú nás pokračovacie stretnutia na ktoré sa deti už tešia.


OSMIJANKO V ZUŠ.

Krásny koncert detí z hudobného a divadelného odboru pripravilo pre predškolákov výchovný koncert o poznávaní zvukov hudobných nástrojov prostredníctvom Osmijanka cestujúcim po svete. Deti boli zaujaté a vtiahnuté do deja, vo všetkých zostali krásne hudobné predstavy a spomienky.


STREDOEURÓPSKY DEŇ STROMOV.

15.10.2018 v CVČ s lektorkou Katkou Ligasovou sme prežili pútavú hodinku a dozvedeli sa takmer všetko o raste, pestovaní, úžitku a spracovaní stromov. Nechýbali hry, súťaže s enviromentálnym zameraním. Na záver si deti zhotovili strom, ako inak z recyklovaného materiálu.NA SÍDLISKU AJ NA LÚKE.

4.10.2018 sme sa vybrali s deťmi na 6. ZŠ, kde nás čakalo veľa prekvapení, na privítanie vyleteli holuby a potom sme po školskom areály absolvovali enviromentálne súťaže kde sme sa naučili veľa zaujímavostí o živote včielok. V novej eniromentálnej triede deti si pozreli prezentáciu vlastivedného múzea, v pobočke knižnice na nás čakali odborné a krásne ilustrované knihy o hmyze, obdivovali sme výstavu jesenných plodov vo vchode do školy.Do školskej včelnice sme sa neodvážili vojsť, snáď nabudúce, keď budeme vedieť viac o živote a užitočnosti včielok.

 


SVETOVÝ DEŇ JAZYKOV.

27.9.2018 nás prišli navštíviť školáci zo školy na Nemocničnej ulici v rámci Svetového dňa jazykov. Hravou formou sa predškoláci dozvedeli, že na svete sa rozpráva viacerými jazykmi a mnohí veru aj poznali, ktorými. Najznámejší bol český jazyk, anglický a vedeli aj o nemeckom. Spoločne sa naučili krátku anglickú pieseň. Po ich odchode deti ešte pospevoval melodickú pesničku. Aktivity sa deťom veľmi páčili.


 

 


     dedovacik – kópia.jpg    ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

 


OPIČKA JUSTÍNKA MEDZI DEŤMI.

Počas mesiacov apríl a máj mali predškoláci raz do týždňa vzácnu návštevu-opičku Justinku. Je to projekt z CPPPaP, kde s pomocou opičky Justinky sa predškoláci oboznamujú a utvrdzujú s pravidlami správania. Na každom sedeni sa deti hrali rôzne hry, vypĺňali pracovné listy a na konci posledneho stretnutia dostali diplom od opičky. Záujem o tento typ aktivity zo strany deti bol veľký , čo potvrdil ich úsmev pri kontrole splnených cieľov. 

 


NÁVŠTEVA U HASIČOV. 

Predškoláci boli pozvaní na Deň otvorených dverí hasičskej stanice v Považskej Bystrici. Na túto akciu sa velmi tešili, mali veľké očakávania, ktoré im aj hasiči splnili.Ukázali i imhasičskú  techniku a porozprávali zaujímavé veci o požiaroch.Deti  si mohli  vyskúšať sedieť v hasičských autáchaj v  štvorkolke. Touto akciou si upevnili poznatky o ťažkej a namáhavej práci hasičov. 


JARNÉ TVORENIE S RODIČMI.

Každý rok niekoľkokrát sa priestory MŠ zmenia na tvorivé dielničky. Rodičia s deťmi si vyrobia pod vedením p. učiteliek pekné  aranžmány a odnesú si ich domov. Na tieto akcie sa deti veľmi tešia. Tohtoročná jarná dala možnosť vytvoriť si vtáčikov, kvetinky a vymaľovať kraslicu.

 


GYMFIT S PREDŠKOLÁKMI.

Pohyb deti by mal byť neodmysliteľnou súčasťou ich života a preto sme boli pozvaní na akciu Gym FIT, ktorá sa konala v ZŠ Nemocničná dňa 27.3. 2018. Deti pod vedením pani učiteliek realizovali cviky (stoj na jednej nohe, chôdza vzad, skoky do strán, skok do diaľky, hlboký predklon a cviky z gymnastiky). Za každý cvik získavali smajlikov. Najlepší športovci boli odmenení.Každí získal diplom, na ktorý im boli nalepení smajlici. Hneď si vedeli zistiť, čo ešte treba potrénovať, v čom sa zlepšiť a v čom vynikajú. Najväčšou odmenou pre nich bolo uznanie školákov, že sú šikovní. Prejavil sa medzi deťmi  aj duch spolupatričnosti, povzbudzovali jeden druhého. Odchádzali sme unavení, ale maximálne spokojní.

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


VÍTANIE JARI .

Prostredníctvom akcie" Vítanie jari" na 6. ZŠ sme sa s predškolákmi oboznámili, čo všetko robili ľudia a deti počas príprav na oslavu Veľkej noci. Deti z folklórneho súboru Turiec nám predstavili pásmo ľudových tancov a zvykov. Predškolákom sa páčili niektoré ľudové hry, ktoré si chceli potom v škôlke vyskúšať. Pri potoku sme sledovali hádzanie Moreny do vody. Tradične zvyky sa v našej generácií už vytrácajú, ale je potrebné vstepovať deťom, históriu, vzťah k tancu a umeniu. 

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


NA NAVŠTEVE NA 5.ZÁKLADNEJ ŠKOLE.

Dňa 14.3. sme boli pozvaní na návštevu do 5.ZŠ na sídlisko Rozkvet. Táto akcia sa deťom veľmi páčila. Mali sme svoju spriedkynu, ktorá nás sprevádzala na rôznych stanoviskach. Najskôr sme sa rozhýbali s pani učiteľkou Filoménou a jej "nepozornými žiačkami", potom sme išli na stanovisko s pokusmi. Mohli sme sledovať a aj si vyskúšať rôzne chemické deje.Prekvapilo nás aj sladké stanovisko. V cukrárni sme sa občerstvili čajíkom a koláčikom. Potom sme sa presunuli do tvorivých dielní, kde sme mohli s pomocou žiakov vyrábať rôzne dekorácie. Posledné bolo pre nás pripravene stanovisko, ktoré sa venovalo technickým záležitostiam - robotom. Deťom sa akcia veľmi páčila a ešte aj v triede sa rozprávali o svojich zážitkoch a pocitoch. 

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


AKO SA DETI SPRÁVNE NAUČILI SEPAROVAŤ ODPAD S KATKOU Z MEGAWASTE.

Dňa 15.2. 2018 sa konala v našej v materskej škôlke/ EP Dedovec/ prednáška o tom, ako sa veci separuju. Pomocou praktických ukážok nám teta Katka vysvetlila separovanie odpadu. Veľkým prekvapením pre deti bola ukážka smetiarskeho auta, ktoré vysýpa odpad. Záujem deti o danú tému  bol veľký, čo sa ukázalo pri otázkach, ktoré položili p. Katke.

foto v galérií: škol. rok 2017/2018


ŠPORTOVÝ DEŇ V ŠPORTOVEJ HALE.

Dňa 17.1. 2018 sme navštívili s predškolákmi športovú halu. Deti boli nadšené obrovským priestorom pre beh. Ako prvé zložili svoje veci a rozbehli sa preskúmať zákutia za sieťou a rozhodcovským stolom. Boli pre nás pripravené rôzne druhy telovýchovných pomôcok, ktoré sme zúročili v rámci športových súťaží. 

foto v galérií : škol.rok 2017/2018


  RECYKLAČNÁ DIELNIČKA S KATKOU Z CVČ. 

Do našej škôlky prišla dňa 24.1.2018 návšteva. Prišla ku nám teta Katka z CVČ, ktorá nám rozprávala a ukazovala, čo všetko sa dá vyrobiť z veci, ktoré ľudia hádžu do koša. Deti sledovali s veľkým nadšením, čo si pre nich pripravila. Hrali spolu hádanky, hudobno-pohybovú hru: Na sochy a nakoniec ako odmenu si každý vyrobil tučniačika. O úspešnej akcií svedčil úsmev a radosť detí z vyrobenej hračky. 

foto v galérií : škol.rok 2017/2018


DIVADLO : O ZLATEJ RYBKE.

Do našej škôlky zavítalo Divadlo zo šuflika. Talentované herečky nám predstavili rozprávku O zlatej rybe. Predstavenie  bolo podľa klasickej rozprávky, o tom ako žila  jedna chamtiva žena, ktorá chcela mať stále viac a viac až svojou chamtivosťou nahnevala zlatú rybku. Dievčatá z divadielka sa snažili zapájať do deja aj deti. Na záver  sa im  odvďačili dlhým potleskom a úsmevom.

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


MIKULÁŠ PRIŠIEL MEDZI NÁS.

Tak ako každý rok, nebolo tomu inak, prišiel medzi deti Mikuláš. Za pásmo krásnych básní, vianočných piesní a milých tančekov obdaroval všetky smelé deti balíčkom sladkostí. Nasledovalo fotografovanie na pamiatku a malá diskotéka v rytme s Mikulášom.

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


DIVADLO : O ŠUŠĽAVOM VLKOVI.

Divadielko v podaní p. učiteliek z MŠ má tradíciu v našej škôlke.Väčšinou sú zamerané na tému, ktorá je aktuálna a teraz to bola starostlivosť o svoje zúbky. Keďže sa blíži obdobie väščej konzumácie sladkosti deti si humornou formou zopakovali ako sa majú starať o svoje zúbky, aby ich neboleli. Počas celého roka sa to aj učia s p. učiteľkou Daškou, na spoločných dentálnych stretnutiach.

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


TVORIVÁ DIEĽŇA.

V jedálni materskej školy sa stretli rodičia s deťmi, ktorí si chceli spoločne s p. učiteľkami Zuzkou a Monikou vyrobiť vianočný aranžmán. Materiál bol pripravený a tak šikovné ruky a dobré nápady nedali na seba dlho čakať. Vznikali krásne dielka, ktoré si vzali domov a niektoré z nich budú zdobiť interiér  našej škôlky.

foto v galérií :škol.rok 2017/2018


DIVADLO : DOMČEK NA STRAČEJ NôŽKE

Každý rok ponúkneme deťom zážitok z profesionálneho divadla,  aj teraz mohli vidieť v priestoroch škôlky bábkohercov, ktorí ich vtiahli priamo do deja prostredníctvom rozprávky. Tieto predstavenia majú vysokú umeleckú hodnotu a deti sa veľmi na ne tešia.

foto v galérií: škol.rok 2017/2018


KONCERT V ZUŠ.

Pomocou detí zo základnej umeleckej školy a pani učiteľky Mgr. Pavlovičovej sme boli vtiahnutí do kráľovstva Hudobnovo. Talentované detičky nám predstavili pomocou rozprávkového deja rôzne hudobné nástroje a ich zvuk. Hra na hudobný nástroj vzbudili u detí väčší záujem o hudobnú zložku. S netrpezlivosťou čakali na jednotlivé vystúpenia a potichu hádali ako sa daný nástroj nazýva a ušká načúvali jeho zvukom.

foto v galérií : škol.rok 2017/2018


PREDŠKOLÁCI V PRVEJ TRIEDE ZŠ.

Škola je pre predškolákov veľkou výzvou. V rámci spolupráce so ZŠ nemocničná nás pozvali na návštevu do prvého ročníka. Pre  predškolákov bolo pripravených veľa zaujímavých úloh. Riešili úlohy ako napr. vytlieskavanie slov, hľadanie začiatočných písmen a počítanie predmetov. Kamaráti zo škôlky im  zarecitovali aj  básničky. Odmenou pre predškolákov bolo podpísanie sa na "veľkú" prvácku tabuľu. Predškoláci prišli plní nadšenia a radosti z takejto návštevy.


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV .

Dňa 29.9.2017 sme navštívili ZŠ Nemnocničná, kde sme sa zúčastnili akcie : " Európsky deň jazykov." Pani učiteľky predstavili deťom pomocou rozličných aktivít cudzí jazyk - angličtinu. S jazykom sa oboznamovali prostredníctvom úloh riešených na interaktívnej tabuli, pozerania rozprávky a vymaľovávania obrázkov.

 


DOPRAVNÉ IHRISKO.

Dňa 28.9.2017 predškoláci navštívili dopravné ihrisko pri ZŠ Nemocničná, kde im pracovníčka CVČ vysvetlila pravidlá cestnej premávky. Pri počte 20 detí sa 4 deti naučili bicyklovať za ten čas, ktorý využívali ostatné deti na upevnenie pravidiel. Pravidlá, ktoré sa naučili boli tieto: jazda za sebou v jednom pruhu, sledovanie svetelnej signalizácie a jazda za sebou v obojsmernej premávke. Najväčším ohodnotením boli usmiate tváričky detí, ktoré si užívali bicyklovanie.

 


TÝŽDEŇ ŠPORTOVÝCH AKTIVÍT.

V našej MŠ sa konali športové činnosti, ktoré deťom robili radosť. Využili sme krásne počasie, ktoré nám nadelila jeseň. Deti v prostredí materskej školy si precvičili počas celého týždňa rôzne aktivity. Rozcvičili si celé telo pri behu, prechádzkach, aktivitách na preliezačkách a lezeckej stene. Deti sa navzájom povzbudzovali a pomáhali kamarátom pri plnení úloh. Naučili sa spolupatričnosti v rámci svojho tímu.


 

 Školský rok 2016/2017

 


 

ROZLÚČKA S MATERSKOU ŠKOLOU A NOČNÁ ŠKOLA

Predstavenie, kde predškoláci ukážu svojím blízkym ako ten čas rýchlo prešiel, býva na konci roka jednou z najkrajších udalostí. Čas, keď z malého drobčeka vyrastie predškolák je postupný a neraz plný zaujímavosti. Ale keď príde čas odchodu detí do základnej školy a ukážu všetky vedomosti a svoju pripravenosť na  ďalšiu cestu za vzdelávaním, povieme  si, že to úsilie všetkých stálo zato.

Spoločná rozlúčka a pobyt v nočnej škôlke je aj skúškou odvahy a ukážka samostatnosti.Týmto deťom sa to podarilo.

Foto v galérií 2016/2017


OLYMPIJSKÝ FESTIVAL SLOVENSKA

Každý rok sa zúčastnia deti z našej MŠ športového podujatia. Za ich výsledkami je práca p. učiteliek, ktoré sa počas celého roka  venujú nielen talentovaným deťom. Všetky deti v našej MŠ majú podmienky na športovanie. Výsledky, ktoré dosiahli tento rok sú naozaj vynikajúce a je to aj odmena pre všetkých, teda aj rodičov, ktorí k tomuto výsledku prispeli. Deti získali : Putovný pohár primátora mesta P.B. za celkové prvé miesto, ako jeden športový tím. Zároveň niekoľko prvých a druhých individuálnych ocenení v skoku: Natálka,  v šprinte: Lucka, v preskoku kruhov : Lucka, Terezka, Adamko, v hode kriketom : Alanko a tiež v štafete.Získali aj loptu s podpismi reprezentantov Slovenska v hádzanej.Každý malý športovec si domov odniesol aj medailu  a vecné ceny.

Foto v galérií 2016/2017


FLORIÁN - PATRÓN HASIČOV

Prácu hasičov poznajú určite všetky deti, ale dostať sa za volant, držať hadicu alebo spustiť sirénu, to sa podarí deťom iba ak navštívia hasičskú zbrojnicu. Takmer každý rok smerujú kroky detí tam, aby všetko mohli vidieť a tak poznať prácu tých, ktorí pomáhajú naozaj tam, kde si práca vyžaduje veľké pracovné nasadenie.

foto v galérií 2016/2017


MOBILNÉ PLANETÁRIUM

Na konci školského roku, keď už deti vedia rôzne súvislosti  z prírody, života, krajiny a okolitého sveta je vhodné overiť si poznatky aj z vesmíru a to priamo simuláciou v mobilnom stane- planetáriu. Všetci predškoláci  videli postavenie hviezd, dráhu planét, slnka, mesiaca. Takto si upevnili svoje poznatky a možno otvorili bránu ďalšieho poznávania.

foto v galérií 2016/2017


KÚZELNÍK POKUSTON

Chodieva k nám s novými kúzlami a deti si ich môžu vyskúšať. Nie vždy sa podaria a to je práve to čaro kúzelníka.Tento raz priniesol aj živého hada a tak deti dotykmi mohli zistiť, aký je to pocit. A veru sa ani nebáli, žeby to bolo nejaké kúzlo???

foto v galérií 2016/2017


DEŇ DETI

Tentokrát sme zvolili športové zameranie oslavy deti. Na stanoviskách plnili úlohy a po sľube, že budú športovať čestne sa vybrali zbierať body. Všetky deti dostali diplom a medailu. Za výkony dobre padla aj sladká odmena

foto v galérií 2016/2017


 

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE EMULIENKA

Pravidelne niekoľkokrát do roka pozývame profesionálnych bábkohercov do prostredia materskej školy, aby deťom predstavili svoje umenie. A tak prostredníctvom bábky a rozprávky sa deti oboznámia s rôznymi situáciami, vlastnosťami a hravou formou získavajú návyky na čestné a slušné správanie, potrebu pomáhať a zažijú veselé príhody s hlavnými hrdinami.

foto v galérií 2016/2017


ZBER ELEKTROODPADU

V našej materskej škole uz viac rokov zbierame vyradené elektrospotrebiče. Za ich odvoz získavame body, ktoré si môžeme vymeniť za učebné pomôcky, hračky či iný kancelársky materiál.Tento rok sme odviezli 2x elektroodpad a tak sme deťom objednali drevené stavebnice na podporu manuálnych činností.Stavanie dominových cestičiek zaujalo všetky deti a tak spoločne vytvárame návyky k trpezlivosti.

foto v galérií 2016/2017


DEŇ MATIEK

Každoročne si všetky deti s podporou p. učiteliek pripravujú program na najkrajší sviatok v roku, vystúpenie pred svojimi mamičkami zanecháva v každom radostný pocit a keď sa k tomu pridá aj vlastnoručne vyrobený darček, zážitok o tom intenzívnejší.

foto v galérií 2016/2017


GYM FIT V ZŠ NEMOCNIČNÁ

18.04.2017 sa naše deti zúčastnili celoslovenského projektu Detského gymnastického dňa GYM FIT. V telocvični ZŠ si vyskúšali svoju šikovnosť, obratnosť, dobre sa rozhýbali a zašportovali si. Odchádzali príjemne unavení a v dobrej nálade. Každý si odniesol diplom, na ktorom bol zaznamenaný ich výkon.

foto vo fotogalérii 2016/2017

__________________________________________________________________________

VEĽKONOČNÁ TVORIVÁ DIELŇA

28.03.2017 prišli rodičia, starí rodičia i známi do našej MŠ, aby spolu s deťmi vvyzdobili vajíčka a vytvorili krásne veľkonočné dekorácie rôznymi technikami,  ktoré im budú zdobiť príbytky počas Veľkonočných sviatkov.

foto v galérii 2016/2017


DIVADLO O JANKOVI A MARIENKE

22.03.2017 prišlo do škôlky divadlo a pre deti malo pripravené predstavenie O Jankovi a Marienke podľa známej rozprávky. Deti sledovali príbeh o deťoch, ktoré sa vybrali na jahody, ale zablúdili. Museli sa samé popasovať s nástrahami, ktoré na nich čakali. Príbeh mal šťastný koniec a svedčili o tom aj usmiate tváričky našich detí. 

foto v galérii 2016/2017


CHEMICKÝ DEŇ

14.03.2017 deti navštívili priestory ZŠ Nemocničná, do ktorej boli pozvané na Chemický deň. Priamo v chemickej učebni si vyskúšali rôzne pokusy s pomocou žiakov a ich pani učiteľky. Zapúšťali farby do mlieka, experimentovali so sódou bikarbónou, robili pokusy s magnetkami. 

foto v galérii 2016/2017


KARNEVAL

09.02.2017 sa všetky deti, ba aj pani učiteľky premenili na zvieratká, princezničky, víly, šašov a iné rozprávkové bytosti. Škôlkou sa ozývala veselá hudba a všade bola dobrá nálada. Čože to bol za bál? Bol to karneval! Deti okrem tancovania súťažili v obratnosti a šikovnosti, hádali hádanky. Nakoniec si vyslúžili aj sladkú odmenu. 

foto v galérii 2016/2017


MIKULÁŠ PRIŠIEL MEDZI NÁS

Ako každý rok, aj tento rok prišiel medzi nás Mikuláš. Neprišiel s čertom, ale s plným vrecom darčekov. Deti mu zaspievali pesničky, zarecitovali básničky a sĺúbili, že budú poslúchať. Na záver si s ním aj trošku zatancovali. 

foto v galérii 2016/2017


DREVENÉ DOMČEKY NA TERASE 

V rámci projektu „Podpora vzdelávania“ sa nám podarilo v Reiffeisen Bank získať finančný dar 1000 €, ktorý sme využili na stavbu drevených domčekov, kde si deti počas pobytu vonku „vyskúšajú“ bývať vo svojom. Objednané domčeky prišli v demonte, ako veľká stavebnica a vďaka prvákom zo Strednej odbornej školy stavebnej v odbore stolár, domčeky postavili za dve predpoludnia v rámci odbornej praxe. To bola paráda pre zvedavé očká detí, ktoré konečne videli výsledok práce „veľkých kamarátov“ . V najbližších dňoch začnú mať hry na terase iný, dôležitejší význam.

foto v galérii 2016/2017


EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

Dňa 28.09.2016 predškoláci navštívili ZŠ Nemocničnú, ktorá si pripravila akciu s názvom „Európsky deň jazykov“. Deti sa v špeciálnych triedach oboznamovali s výučbou cudzieho jazyka – angličtiny. Riešili úlohy na interaktívnej tabuli, vyfarbovali omalovánky a vypočuli si rozprávku, z ktorej si zobrali ponaučenie.

foto v galérii 2016/2017


 

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE: PINOKIO

Dňa 26.09.2016 sa deti tešili z divadelného predstavenia. Divadlo zo šuflíka zo Žiliny si pripravilo pre deti predstavenie s názvom: Pinokio. Modrá víla z krajiny Nezábudkovo poukázala na dôležitosť rozoznávania dobra od zla, milo sa správať, neveriť cudzím ľuďom a hovoriť vždy pravdu. Spolu s ňou deti kúzlili a vyčarovali nielen dlhý nos za Pinokiove klamstvá. Stali sa svedkami, ako sa z drevenej bábky stal dobrosrdečný a obetavý ozajstný chlapec!

foto v galérii 2016/2017


DOPRAVNÉ IHRISKO

Dopravné ihrisko je obľúbeným miestom našich skôlkarov. Dňa 12.09.2016 predškoláci navštívili dopravné ihrisko pri ZŠ Nemocničná. Pracovníčka CVČ deti oboznámila s dopravnými pravidlami. Na bicykloch si deti precvičovali jazdu za sebou v jednom pruhu, potom aj v dvoch oproti sebe. Všetky úlohy zvládli výborne.

foto v galérii 2016/2017

 

 


 

 


 


946749

Úvodná stránka